Sıkça Sorulan Sorular

Kayıt için gerekli belgeler Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı web sitesinde ilan edilmektedir. Erişmek için tıklayınız…

Ahmet Erdoğan Sağlık Hizmetleri M.Y.O. İlk ve Acil Yardım Programı için;
Bu programa alınacak öğrencilerin, Üniversitelerin Tıp Fakültelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları; program gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış olmaları; erkek öğrencilerde 1.65 m'den, kız öğrencilerde 1.60 m'den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir.

Alaplı Meslek Yüksekokulu Gemi Makineleri İşletme (İÖ) Programı için;
Bu programa başvurabilmek için yükseköğretim kurumunun belirlediği ön koşullara ek olarak; T.C vatandaşı olmak, kayıt yaptıracak öğrenci adaylarının normal sağlık raporu yerine Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü'nden "Gemiadamı Sağlık Yoklama Belgesi" almış olmak
gerekir.

Bu iki program haricinde kayıt yaptıracak öğrencilerimizden sağlık raporu istenmemektedir.

Kayıt döneminde Türkiye Vakıflar Bankası tarafından Üniversitemiz Farabi ( Merkez ) Kampüsünde iki adet ödeme noktası hizmete açılacaktır. Bununla birlikte Öğrenim Ücretleri Türkiye Vakıflar Bankası 'nın Türkiye genelindeki tüm şubelerinden herhangi bir havale ücreti ödemeden yatırılabilecektir.
Evet, öğrenim ücretinizi Öğrenci Numaranız ile Türkiye Vakıflar Bankası 'nın Türkiye genelindeki herhangi bir şubesine ait vezneden ücretsiz yatırabilirsiniz.
Öğrenim ücretleri her yıl Bakanlar Kurulunca Resmi Gazetede ilan edilir ve Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı internet sitesinde yayınlanır. Erişmek için tıklayınız…
Hayır. II. Öğretim öğrencilerinin yatıracağı öğrenim harcı dışında hiçbir ücret talep edilmemektedir.
İl Merkezinde ve ilçelerde Yurtkur Bölge Müdürlüğüne ait yurtlar bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız…
E-Devlet üzerinden kayıt yaptıran öğrecilerimiz ders alma haftasında evraklarını yerleştikleri okullara teslim edeceklerdir.
E-Devlet üzerinden yaptırdığınız kaydınız Üniversitemizce onaylandıktan sonra e-devlet üzerinden öğrenci belgesi alabilirsiniz.
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
IPv6 Etkin