Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Sıkça Sorulan Sorular


Üniversiteye kaydımı yaptırmaya gelirken yanımda getirmem gereken evraklar nelerdir?

Kayıt için gerekli belgeler Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı (https://ogrenci.beun.edu.tr/kayit-rehberi.html) web sitesinde ilan edilmektedir.


Kayıt sırasında sağlık raporu istiyor musunuz?

Kayıt için gerekli koşullara ve belgelere https://ogrenci.beun.edu.tr/kosul-ve-aciklamalar.html adresinden ulaşabilirsiniz.


Öğrenim Ücretimi nasıl yatırabilirim?
Öğrenim ücretinizi Öğrenci Numaranız ile VAKIFBANK’ın Türkiye genelindeki tüm şubelerin ATM ve Mobil Bankacılık hizmetlerinden ücretsiz yatırabilirsiniz. 


İkinci Öğretim öğrencilerinin yatıracakları öğrenim harcı tutarı ne kadar?

İkinci öğrenim ücretleri her yıl Cumhurbaşkanı Kararı ile Resmi Gazetede ilan edilir ve Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı internet sitesinde yayınlanır. (https://ogrenci.beun.edu.tr/katki-payi-ogrenim-ucretleri.html)


Kayıt sırasında başka ücret talep edilmekte midir?
Hayır. II. Öğretim öğrencilerinin yatıracağı öğrenim harcı dışında hiçbir ücret talep edilmemektedir.

Yakınlarda yurt var mı? Hangi yurt var?
İl Merkezinde ve ilçelerde Yurtkur Bölge Müdürlüğüne ait yurtlar bulunmaktadır. (https://kygm.gsb.gov.tr/YurtMudurlukleri)


E-Devlet üzerinden kayıt yaptırdım evraklarımı ne zaman ve nasıl teslim edeceğim?
E-Devlet üzerinden kayıt yaptıran öğrencilerimiz ders alma haftasında evraklarını yerleştikleri okullara teslim edeceklerdir.

E-Devlet üzerinden kaydımı yaptırdım. Öğrenci belgemi nasıl alabilirim?
E-Devlet üzerinden yaptırdığınız kaydınızı tamamladıktan sonra e-devlet üzerinden veya OBS üzerinden talepte bulunarak öğrenci belgesi alabilirsiniz.

Diploma, sertifika veya uzmanlık belgesini kaybettim 2.nüshayı nasıl alabilirim?

Diploma, geçici mezuniyet belgesi, sertifika veya uzmanlık belgesini kaybedenler, ulusal gazetelerin birine verilen kayıp ilan suretini eklediği dilekçe ile ilgili birime başvurur.
Geçici mezuniyet belgesi verilmiş ise kaybedenlere diploması verilir.
Tahribata uğraması nedeniyle orjinal şekil ile ibraz edilen diplomalar, sertifika ve uzmanlık belgeleri için de aynı yol izlenerek ikinci nüshaları verilir.(https://ogrenci.beun.edu.tr/duyurular/kayip-diplomalarin-yeniden-duzenlenmesinde-yapilacak-islemler-ve-verilecek-ilan.html)